origamiHexa, 198 kites

2805

Tato velkolepá instalace je uměleckým dílem speciálně navrženým pro budovu Reynaers Campus trojicí umělců z LAb [au]. Instalace nese název „origamiHexa, 198 Kites“.

Umělci z belgické společnosti LAb [au], Manuel Abendroth, Jérôme Decock a Els Vermang se ve své práci zaměřují především na taková témata, jako je pohyb, světlo, geometrie a barvy a využívají při tom moderní technologie.

„origamiHexa, 198 Kites“ je kinetické umělecké dílo založené na geometrickém rozložení plochy do 33 šestiúhelníků, z nichž každý je rozdělen do 6 pohyblivých prvků. Odtud je také odvozen název této instalace. Jednotlivé prvky jsou vyrobeny z hliníkových desek lakovaných ve třech různých barvách, každá se dvěma barevnými přechody.Pohyb hliníkových desek je vyvoláván pružinami ze slitiny SMA, Shape Memory Alloy (slitina s tvarovou pamětí). Tyto pružiny jsou ohřívány elektrickým proudem, což způsobuje změnu teploty jejich materiálu, zkracování či prodlužování pružin a následné zvedání či klesání desek. Ohřev pružin, a tím i pohyb prvků, je řízen počítačem, který vybírá, jakým způsobem se budou desky pohybovat.Instalace "origamiHexa, 198 kites" je umístěna ve vstupní hale nové budovy Reynaers Campus v sídle společnosti Reynaers Aluminium v Belgii, Duffelu. Navštivte budovu Reynaers Campus, prohlédněte si "origamiHexa, 198 kites", projděte si plně interaktivní výukové centrum Experience Centre a produktový showroom Experience Room anebo zažijte virtuální realitu Avalon.

Avalonvirtuální realita
Auditoriumkonference
Discoveryhistorie - csr

 

Další novinky

Procházet archív
SPOLEČNOST01-03-2023

Novým generálním ředitelem společnosti Reynaers Group se stal Bert Geerinckx

UDÁLOSTI03-01-2019

Reynaers aluminium na BAU 2019

SPOLEČNOST02-07-2018

Energie