Životní cyklus hliníku

Společnost AluEco ve spolupráci s VMRG (Asociace společností z oblasti kovových oken a fasád) a ION (Asociace nizozemských společností zabývajících se povrchovými úpravami) zadala studii environmentálních vlastností hliníkových fasádních prvků. Použitá metoda je založena na analýze životního cyklu (LCA), která zkoumá vliv hliníku na životní prostředí během celého jeho životního cyklu.

V této studii byla provedena analýza životnosti práškově lakovaných a eloxovaných hliníkových profilů. A co bylo zjištěno? Nové výsledky jsou třikrát lepší, než ty předchozí. Tomuto skvělému výsledku dopomohla dlouhá životnost a vysoká recyklovatelnost hliníku. Hliníkové fasádní prvky mají životnost minimálně 75 let a jejich recyklací lze obnovit minimálně 95 % materiálu. To v podstatě znamená, že celková životnost je 1500 let!

Zpráva AluEco a VMRG byla ověřena a může být použita například pro hodnocení BREEAM. Inženýři proto nyní mohou počítat se správnými environmentálními vlastnostmi hliníkových fasádních prvků, a to jak práškově lakovaných, tak i eloxovaných.